В сучасному глобалізованому світі автомобільна індустрія не обмежується національними кордонами країн виробників. Якби це було інакше, на дорогах України не було б інших автомобілів за Славуту чи ЗАЗ. Глобальний ринок відкриває нам можливість придбати будь-яке авто, що відповідає власним вподобанням та фінансовим спроможностям людини. Тому маючи на меті пригнати собі маслкар Ford Mustang як у «Форсажі», чи то Ford F-150 як у Дуейна Джонсона, ми цілком можемо реалізувати таку амбіцію не надто дорого, обравши авто під відновлення чи реставрацію із страхового аукціону.
Але постає й інше питання: для повернення улюбленої автівки на дорогу, мало просто провести її якісний ремонт, необхідно також подбати про документи. Це включає як документи на розмитнення та постановку на облік, але й отримання міжнародного сертифікату. То яким чином це працює?
Насправді процедура займає не більше години (зокрема в компанії Huners Garage вона виконується за півгодини, ось що говорять самі спеціалісти hunters-garage.com.ua/uk/sertyfikatsiya-avto/), та вона покликана підтвердити відповідність автомобіля глобальним стандартам безпеки, надійності (тобто якості) і екологічності. Відповідним чином, якщо не дотриматися цих базових стандартів, автомобіль не буде допущено до експлуатації в Україні і ви не зможете насолодитися відчуттям вітру у волоссях за кермом свого кабріолету Dodge Challenger. З іншого боку, жорсткі вимоги щодо відповідності стандартам виступають додатковим стимулом виконувати якісний ремонт та реставрацію автомобіля, незалежно від того стану, в якому він приплив в контейнері із США.
Поняття міжнародної сертифікації та глобальних стандартів безпеки
Міжнародна сертифікація автомобіля — це система оцінки і визнання того, наскільки він відповідає міжнародним нормам щодо безпеки, екологічності та якості. Глобальні стандарти, які встановлюються відомими організаціями, такими як Європейський комітет з автомобільної технічної гармонізації (UNECE), створюють основу для оцінки та сертифікації, а Україна, із своїм прагненням до євроінтеграції, зобов’язується запроваджувати та контролювати виконання цих норм на своїх теренах. Тому пригнати собі автомобіль у відверто поганому стані, повирізати сажеві фільтри та пройти сертифікацію однозначно не вийде — технічна комплектність машини має бути відповідною до стану, в якому вона скотилася з конвеєру виробника.
Перевірка відповідності стандартам безпеки
Після того як автомобіль пройшлов повний цикл запланованих робіт по відновленню, його можна привезти на сертифікацію. В рамках цієї процедури автівка проходить серію тестів та перевірок, щоб визначити, наскільки він відповідає глобальним стандартам безпеки. На підставі цих перевірок власнику видається документ відповідності.
Заключення
Міжнародна сертифікація та дотримання глобальних стандартів безпеки є невід’ємною частиною процесу введення автомобілів на дороги України. Ця процедура гарантує, що автомобілі, незалежно від їхнього походження, відповідають вимогам безпеки та надійності. Для кожного водія це означає більшу впевненість та захист на дорозі.