Технічне обслуговування (ТО) автомобіля

Технічне обслуговування (ТО) автомобіля

Всі транспортні засоби повинні відповідати певним вимогам для безпеки руху. Основною умовою є утримання транспортного засобу в технічно справному стані.

Для виконання цієї умови автомобілі проходять ТО, що гарантує власникам безпечну і тривалу експлуатацію.

Розрізняють чотири види ТО:

  • щоденне,
  • гарантійне,
  • періодичне,
  • сезонне.
  • щоденне ТО

Перед виїздом кожен водій зобов’язаний провести візуальний огляд свого автомобіля. В першу чергу перевіряють системи і механізми, що відповідають за безпеку дорожнього руху. До них відносяться елементи рульового управління і система гальм автомобіля. Перевіряють стан і тиск колісних шин, роботу освітлювальних приладів, при необхідності проводять заміну ламп.

Для досвідченого водія така процедура огляду свого автомобіля займає лише кілька хвилин. Її він ритуально виконує при запуску і прогріванні двигуна. Кожен водій знає характер своєї машини, тому, щоб оцінити її технічний стан, часом досить часу, що минає на прогрів двигуна. Також перевіряють рівень моторного масла, гальмівної рідини і тосола в розширювальному бачку. Не забувають перевірити і при необхідності долити рідина в бачок омивача скла. Варто завжди пам’ятати, що заборонено експлуатувати автомобілі з несправною системою гальм або рульовим механізмом, а також з несправним замком двері.

Гарантійне ТО або ТО-1

Призначено для транспортних засобів, які перебувають на гарантійному обслуговуванні з пробігом від 2 до 3 тис. Км. Регламент робіт, що проводяться включає в себе діагностику і регулювання всіх вузлів і систем автомобіля, перевірку кріплення вузлів і агрегатів. Проводять заміну всіх технічних рідин і фільтрів.

Періодичне ТО

Цей вид обслуговування проводиться періодично, після пробігу автомобілем певної відстані, яке дається в рекомендаціях виробником транспортного засобу. Пробіг автомобіля між обслуговуванням в середньому становить близько 15 тис. Км.

Перелік робіт, що проводяться аналогічний гарантійному обслуговуванню з додаванням заміни передніх гальмівних колодок і при необхідності проведення ремонту або заміни деталей, що вийшли з ладу, докладніше на сайті автосервіса.

Сезонне ТО

Дане обслуговування виробляють при підготовці автомобіля до літнього або зимового періоду експлуатації. Зазвичай проходження цього виду обслуговування суміщають з періодичним, що дає суттєву економію часу і матеріальних засобів. При підготовці автомобіля до зимової експлуатації проводять заміну моторного масла, перевіряють стан охолоджувальної рідини, роботу систем опалення та вентиляції, а також проводять заміну автомобільних шин з літніх на зимові. Не забувають перевірити стан акумуляторної батареї.

Своєчасне проведення технічного обслуговування є запорукою безпеки руху і тривалої, що приносить задоволення, експлуатації автомобіля на довгі роки і багато тисяч кілометрів пробігу.

Оставить комментарий

Ваш email не будет опубликован.Необходимы поля отмечены *

*